Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О практике применения судами законодательства, регулирующего право частной собственности граждан на жилой дом

Пленум Верховного Суда Украины
Постановление от 04.10.1991 № 7
редакция действует с 25.05.1998

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 жовтня 1991 року N 7

Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок

(назву змінено згідно з постановою
Пленуму Верховного Суду від 25.05.98 р. N 15)

Із змінами, внесеними
постановами Пленуму Верховного Суду України
від 25 грудня 1992 року N 13,
від 25 травня 1998 року N 15

Україна законодавчо забезпечує громадянам рівні з іншими власниками умови захисту права приватної власності на жилий будинок, що здійснюється судом. Вивчення практики розгляду судами республіки цивільних справ, пов'язаних з правом приватної власності на жилий будинок, показує, що суди в основному правильно вирішують ці справи. Разом з тим деякі суди неповно готують їх до судового розгляду, недостатньо перевіряють обгрунтованість позовних вимог, допускають помилки в застосуванні законодавства, що регулює право власності на жилий будинок, особливо в справах про поділ будинку, про визнання права власності на будинок за особами, які допомагали забудовнику. Виникли також питання щодо застосування цього законодавства, які потребують роз'яснення.

(преамбулу змінено згідно з постановою
Пленуму Верховного Суду від 25.05.98 р. N 15)

Пленум Верховного Суду України постановляє:

1. Звернути увагу судів республіки на необхідність поліпшення їх діяльності по розгляду справ, пов'язаних з правом приватної власності громадян на жилий будинок, і неухильного додержання законодавства, що регулює це право.

При вирішенні справ даної категорії слід мати на увазі, що відповідно до Закону України "Про власність" від 7 лютого 1991 року:

- ним встановлені основні положення про право приватної власності громадян на жилий будинок, а інші відносини цієї власності регулюються ЦК та іншими законодавчими актами України (ст. 8);

Опрос