Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых вопросах, возникших в практике применения судами Жилищного Кодекса Украины

Пленум Верховного Суда УССР
Постановление от 12.04.1985 № 2
редакция действует с 25.05.1998

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 квітня 1985 року N 2 

Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Пленуму Верховного Суду України
від 10 березня 1989 року N 2,
від 25 грудня 1992 року N 13,
від 25 травня 1998 року N 15

Правильне застосування Житлового кодексу України, введеного в дію з 1 січня 1984 р., має важливе значення в забезпеченні Гарантованого Конституцією України права громадян на житло і зміцнення законності в житлових правовідносинах.

(У редакції постанови Пленуму Верховного
 Суду України від 25 грудня 1992 р. N 13
)

Вивчення судової практики в житлових справах показало, що суди в основному правильно, відповідно до чинного законодавства, вирішують справи цієї категорії. Разом з тим у ряді випадків допускаються помилки при застосуванні Деяких норм Житлового кодексу України і виникають питання, що потребують роз'яснення.

З метою забезпечення правильного застосування судами норм житлового законодавства Пленум Верховного Суду України постановляє:

1. Звернути увагу судів на необхідність точного додержання норм Житлового кодексу України, маючи на увазі, що правильний і своєчасний розгляд житлових спорів є гарантією реального здійснення конституційного права громадян на житло, захисту прав і охоронюваних законом інтересів державних органів, підприємств, установ, організацій в здійсненні покладених на них завдань по управлінню житловим фондом, експлуатації і збереженню його.

2. Судовому розгляду відповідно до ст. 24 ЦПК України підлягають спори, пов'язані з договором найму жилого приміщення, і, зокрема: про надання наймачеві звільненого жилого приміщення в квартирі, в якій він проживає, якщо йому відмовлено в наданні цього приміщення або на нього видано ордер іншій особі чи воно передано іншому наймачеві, який проживає в цій же квартирі; про відмову у видачі охоронного свідоцтва; про примусовий обмін займаного жилого приміщення; відмови підприємства, установи і організації (крім колгоспів) у згоді на обмін або виконкому - у видачі обмінного ордера; про переселення на час капітального ремонту жилого будинку; про відмову в наданні жилого приміщення, що збереглося після капітального ремонту; про визнання і втрату права на жиле приміщення; про видачу ордера на жиле приміщення, що надається згідно зі статтями 52, 53 ЖК України у будинку відомчого житлового фонду за спільним рішенням адміністрації і профспілкового комітету або в будинку громадського житлового фонду за спільним рішенням органу громадської організації і профспілкового комітету з наступним повідомленням виконкому місцевої Ради про надання жилого приміщення для заселення у випадку відмови виконкому у видачі ордера, про надання жилого приміщення за вимогами громадян, які мають право на позачергове надання жилих приміщень, у тому числі у випадках порушення встановленого законодавством строку надання житла, та ін.

(У редакції постанов Пленуму Верховного
Суду України від 10 березня 1989 р. N 2 та
 від 25 грудня 1992 р. N 13)

Абзац 2 пункту 2 втратив чинність.

Опрос