Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В соответствии со ст. 111 ГПК права и охраняемые законом интересы недееспособных граждан защищают их родители, усыновители, опекуны или попечители, которые представляют в суд документы, удостоверяющие их полномочия

Верховный Суд УССР, Судебная коллегия по гражданским делам Верховного Суда УССР
Определение от 10.01.1979

ВЕРХОВНИЙ СУД УРСР
СУДОВА КОЛЕГІЯ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 10 січня 1979 року

(Витяг)

У лютому 1977 р. В. М. пред'явив позов до А. М. про розірвання шлюбу і поділ майна. Позивач зазначив, що з 1964 р. він перебуває в шлюбі з А. М. За цей час у них народилося двоє дітей - дочка 1966 р. н. і син 1975 р. н. Після того як зникла дочка (в 1974 р.), відповідачка захворіла на психічну хворобу, в зв'язку з чим дальше з нею проживання стало неможливим.

В період шлюбу вони придбали майно: автомобіль "Жигулі", гарах, меблі та ін. Кооперативну квартиру позивач мав до шлюбу. Посилаючись на викладені обставини, він просив розірвати шлюб і виділити йому автомашину та гараж. Квартиру і решту майна залишити А. М.

Рішенням народного суду Ленінського району м. Запоріжжя від 18 листопада 1977 р. шлюб розірвано. В. М. виділено машину і гараж, всього на суму 4308 крб.; А. М. - решту майна на 1236 крб. зі стягненням з В. М. на її користь компенсації 1536 крб.

У касаційному порядку справа не розглядалася. Протест Голови Верховного Суду УРСР про скасування рішення підлягає задоволенню з таких підстав. Постановлюючи зазначене рішення, суд виходив з того, що А. М. визнана недієздатною, її інтереси представляє батько, який позов про поділ майна визнав. Вартість спільного майна подружжя становить 5544 крб.

Проте з такими доводами погодитися не можна. В силу ст. 111 ЦПК права й охоронювані законом інтереси недієздатних громадян та осіб, які не мають повної дієздатності, захищають їх батьки, усиновителі, опікуни або піклувальники, які представляють судові документи, що посвідчують їх повноваження.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос