Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На садовые домики в садоводческих товариществах не распространяются правила ст. 105 Гражданского кодекса о безвозмездном изъятии самовольно возведенных зданиях, и эти вопросы не подлежат судебному рассмотрению

Верховный Суд УССР, Судебная коллегия по гражданским делам Верховного Суда УССР
Определение от 21.04.1976

ВЕРХОВНИЙ СУД УРСР
СУДОВА КОЛЕГІЯ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 21 квітня 1976 року

(Витяг)

В жовтні 1974 р. виконком Комсомольської районної Ради депутатів трудящих м. Херсона пред'явив у суді позов до Ф. і С. про безоплатне вилучення садового будинку і зарахування його до фонду місцевої Ради депутатів трудящих, посилаючись на те, що вони побудували його без відповідного дозволу на самовільно зайнятій земельній ділянці.

Рішенням народного суду Комсомольського району м. Херсона позов задоволено. Ухвалою судової колегії Херсонського обласного суду від 16 грудня 1971 р. рішення народного суду залишено без змін.

У протесті заступник Голови Верховного Суду УРСР просив скасувати рішення і провадження в справі закрити. Протест підлягає задоволенню з таких підстав. Народний суд, задовольняючи позов, а судова колегія обласного суду, залишаючи рішення без змін, виходили з того, що оскільки відповідачі садовий будинок спорудили без встановленого дозволу на самовільно зайнятій земельній ділянці, згідно зі ст. 105 Цивільного кодексу він підлягає безоплатному вилученню і зарахуванню до фонду місцевої Ради депутатів трудящих.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос