Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Согласно ст. 16 Гражданского кодекса гражданин, который вследствие душевной болезни или слабоумия не может понимать значение своих действий или руководить ими, может быть признан судом недееспособным в порядке, предусмотренном ГПК, и над ним устанавливается опека

Верховный Суд УССР, Судебная коллегия по гражданским делам Верховного Суда УССР
Определение от 22.04.1971

 

ВЕРХОВНИЙ СУД УРСР
СУДОВА КОЛЕГІЯ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 22 квітня 1971 року

(Витяг)

У травні 1970 р. Б. пред'явила позов до Н. Л. про стягнення 155 крб. Позивачка зазначила, що 27 листопада 1969 р. дочка відповідачки заподіяла їй тілесні ушкодження, внаслідок чого вона тривалий час хворіла. Під час лікування нею недоодержано 108 крб. заробітної плати та за час перебування на більш легкій роботі - 47 крб. Посилаючись на те, що дочку відповідачки визнано недієздатною і звільнено від кримінальної відповідальності, позивачка просила стягнути з її матері 155 крб. завданих збитків.

Рішенням народного суду м. Єнакієвого від 9 червня 1970 р. з Н. Л. на користь Б. стягнуто 159 крб. Ухвалою судової колегії у цивільних справах Донецького обласного суду від 29 червня 1970 р. рішення народного суду залишено без змін.

Постановою президії Донецького обласного суду від 24 грудня 1970 р. протест прокурора області залишено без задоволення, а судові рішення без змін. У протесті заступник Прокурора УРСР просить судові рішення скасувати, а справу надіслати на новий розгляд. Протест підлягає задоволенню з таких підстав. Задовольняючи позовні вимоги, народний суд послався на те, що Н. Л. як опікун над дочкою повинна відшкодувати позивачці збитки, оскільки в судовому засіданні свідки підтвердили ту обставину, що відповідачка вчиняє сварки з сусідами та навчає свою дочку їх бити.

Залишаючи рішення без змін, судова колегія обласного суду вказала, що згідно з висновком судово-психіатричної експертизи О. Л. має ознаки нервово-психічного захворювання у формі залишкових явищ перенесеного менінгіту зі зниженням інтелекту до ступені глибокої дебільності і в час нанесення позивачці побоїв була в неосудному стані. Догляд за нею здійснювала мати, тому на підставі ст. 448 Цивільного кодексу суд правильно задовольнив позов.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос