Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Согласно ст. 145 Гражданского кодекса владелец имущества вправе истребовать его от недобросовестного приобретателя только в случае, если оно приобретено за плату у лица, не имевшего права его отчуждать

Верховный Суд УССР, Судебная коллегия по гражданским делам Верховного Суда УССР
Определение от 23.12.1970

ВЕРХОВНИЙ СУД УРСР
СУДОВА КОЛЕГІЯ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 23 грудня 1970 року

(Витяг)

У лютому 1969 р. С. пред'явила позов до З., А. М. та О. М. про визнання недійсним договору купівлі-продажу 1/3 частини будинку та виселення. Позивачка зазначала, що спірний будинок належить їй на праві особистої власності. У серпні 1966 р. З., перебуваючи з її, С., сином у фактичних шлюбних відносинах, пред'явила до неї позов про визнання права власності на 1/2 частину зазначеного будинку. Рішенням народного суду Іллічівського району м. Одеси від 28 вересня 1966 р. З. було присуджено 1/3 частину цього будинку. У липні 1967 р. З. продала цю частину будинку М. за 3000 крб.

Посилаючись на те, що судові рішення про визнання З. права власності на 1/3 частину будинку в порядку судового нагляду були скасовані і наступним рішенням їй було відмовлено в позові, позивачка просила визнати недійсним договір купівлі-продажу 1/3 частини будинку та виселити подружжя М.

Рішенням народного суду Іллічівського району Одеси від 24 листопада 1969 р. договір купівлі-продажу 1/3 частини будинку визнано недійсним і сторони приведені в попередній стан. З З. стягнуто на користь А. М. 3000 крб. Крім того, цим рішенням постановлено виселити сім'ю М. з будинку.

Ухвалою судової колегії у цивільних справах Одеського обласного суду від 19 березня 1979 р. рішення народного суду залишено без змін та зазначено, що виконання рішення в частині виселення провести після стягнення на користь А. М. 3000 крб.

Постановою Президії Одеського обласного суду від 21 вересня 1979 р. протест Прокурора УРСР про скасування судових рішень залишено без задоволення, а судові рішення без змін.

У протесті ставиться питання про скасування судових рішень і направлення справи на новий розгляд. Протест підлягає задоволенню з таких підстав.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос