Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании неполученной прибыли

Верховный Суд, Кассационный гражданский суд
Постановление от 10.04.2019 № 360/723/16-ц, 61-22702сво18

ВЕРХОВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

10.04.2019 р.

Справа N 360/723/16-ц

 

Провадження N 61-22702сво18

Верховний Суд у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду: головуючого - Стрільчука В. А. (суддя-доповідач), суддів: Гулька Б. І., Крата В. І., Луспеника Д. Д., Червинської М. Є., учасники справи: позивач - ОСОБА_1, відповідач - Приватне акціонерне товариство "Київобленерго", третя особа - Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Київській області Державного підприємства Національна енергетична компанія Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Київобленерго" на рішення Бородянського районного суду Київської області від 19 січня 2017 року у складі судді Унятицького Д. Є. та ухвалу апеляційного суду Київської області від 21 березня 2017 року у складі колегії суддів: Кашперської Т. Ц., Фінагєєва В. О., Яворського М. А., встановив:

Короткий зміст позовних вимог і судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

У квітні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, який змінила у процесі розгляду справи, до Публічного акціонерного товариства "Київобленерго" (далі - ПАТ "Київобленерго"), правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство "Київобленерго" (далі - ПрАТ "Київобленерго") про стягнення неотриманого прибутку.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, ОСОБА_1 посилалася на те, що на підставі договору про користування електричною енергією від 18 травня 2011 року N НОМЕР_3 вона є споживачем послуг з електропостачання за адресою: АДРЕСА_1. 18 квітня 2016 року вона виявила в поштовій скрині відривний корінець наряду на підключення/відключення від 18 квітня 2016 року із зазначенням боргу за спожиту електричну енергію в розмірі 7349 грн 88 коп. з датою виникнення боргу - 14 лютого 2016 року. ПАТ "Київобленерго" протягом тривалого часу надавало неякісні послуги з електропостачання, у зв'язку з чим вона неодноразово направляла заявки щодо фіксації перепадів напруги, які не були виконані, заходи щодо стабілізації напруги в мережі не вжиті. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 просила: зобов'язати відповідача усунути недоліки в електропостачанні щодо стабілізації напруги в електромережі у вищевказаному будинку; зобов'язати ПАТ "Київобленерго" провести перерахунок її боргу з урахуванням тривалості терміну надання неякісних послуг за період з 13 березня 2016 року по день звернення до суду; стягнути з ПАТ "Київобленерго" на її користь 45000 грн неотриманого прибутку та понесенні судові витрати за складання протоколу за результатами вимірювань показників якості та параметрів електричної енергії від 12 жовтня 2016 року в сумі 4201 грн 97 коп.

Ухвалою Бородянського районного суду Київської області від 27 травня 2016 року залучено Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Київській області Державного підприємства Національна енергетична компанія Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (далі - Держенергонагляд у Київській області) як третю особу до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до ПАТ "Київобленерго" про захист прав споживача.

У листопаді 2016 року ОСОБА_1 також звернулася до суду з позовом, який змінила у процесі розгляду справи, до ПАТ "Київобленерго" про захист прав споживача та відшкодування моральної шкоди.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, ОСОБА_1 посилалася на те, що з 2015 року вона помітила фіксування засобом обліку електричної енергії кількості кіловат (далі - кВт), які фактично нею не споживалися. У жовтні 2015 року за її заявою було замінено електричний лічильник та списано зайво нараховані грошові кошти. У лютому 2016 року вона отримала електронною поштою рахунок для оплати за надану електричну енергію за січень, який містив відомості про місячну спожиту кількість електричної енергії 4976 кВт, яку вона не могла спожити. З цього часу вона намагалася власними зусиллями з'ясувати причину такої невідповідності, оскільки ПАТ "Київобленерго" повідомило про наявність у мережі самотоку, що може бути причиною визначення лічильником такої кількості електричної енергії. 04 квітня 2016 року вона звернулася з листом до ПАТ "Київобленерго", в якому зазначила про неможливість споживання нею такого обсягу електричної енергії. Незважаючи на зобов'язання здійснити перевірку приладу обліку, ПАТ "Київобленерго" надіслало їй повторну роздруківку квитанції про сплату заборгованості та не вирішило питання, викладені у її зверненні. 12 травня 2016 року ПАТ "Київобленерго" незаконно відключило її від електричної мережі, чим порушило її права на отримання послуг за договором про користування електричною енергією. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 просила: визнати дії ПАТ "Київобленерго" з відключення її як споживача послуг з електропостачання за адресою: АДРЕСА_1 незаконними; визнати незаконною відмову ПАТ "Київобленерго" від надання їй послуг з електропостачання у вищевказаний житловий будинок; зобов'язати ПАТ "Київобленерго" вчинити дії з відновлення електропостачання та стягнути на її користь на відшкодування моральної шкоди, заподіяної незаконним відключенням її як споживача від електропостачання та незаконною відмовою від надання послуг, 20000 грн.

Ухвалою Бородянського районного суду Київської області від 16 грудня 2016 року зазначені позови об'єднані в одне провадження.

Опрос