Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите чести, достоинства, деловой репутации и компенсации морального вреда

Верховный Суд, Кассационный гражданский суд
Постановление от 03.04.2019 № 127/24530/16-ц, 61-41071св18

ВЕРХОВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

03.04.2019 р.

Справа N 127/24530/16-ц

 

Провадження N 61-41071св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: головуючого - Червинської М. Є., суддів: Антоненко Н. О., Журавель В. І., Крата В. І. (суддя-доповідач), Курило В. П., учасники справи: позивач - ОСОБА_2, відповідачі: товариство з обмеженою відповідальністю "Медіа-група "РІА", товариство з обмеженою відповідальністю "РІА Холдинг", товариство з обмеженою відповідальністю "Видавництво "РІА", розглянув у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи касаційні скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Видавництво "РІА", товариства з обмеженою відповідальністю "РІА Холдинг", товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа-група "РІА" на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 01 березня 2018 року у складі судді: Жмудя О. О. та постанову апеляційного суду Вінницької області від 19 червня 2018 року у складі колегії суддів: Якименко М. М., Ковальчука О. В., Зайцева А. Ю.

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

У листопаді 2016 року ОСОБА_2 звернувся із позовом до ТОВ "Медіа-група "РІА", ТОВ "РІА Холдинг", ТОВ "Видавництво "РІА" про захист честі, гідності, ділової репутації та компенсацію моральної шкоди.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в газеті "РІА Козятин" НОМЕР_1 було опубліковано статтю "ІНФОРМАЦІЯ_2", а ІНФОРМАЦІЯ_3 року в мережі Інтернет на веб-сайті Kazatin.com були розміщені статті під назвою "ІНФОРМАЦІЯ_4" та "ІНФОРМАЦІЯ_5". Перші дві статті є ідентичними та містять однакову негативну інформацію про позивача. Зокрема, в них вказано, що ОСОБА_2 використовує непристойні жести, що йому було завдано тілесних пошкоджень; він хворів на епілепсію та психопатію; жорстоко поводився та знищував тварин; очолюване ним фермерське господарство не платить податків.

У статті "ІНФОРМАЦІЯ_5" вказується про обраного голову Козятинської районної ради, тобто про позивача і що він був обраний для того, щоб захищати злочинну діяльність, однак це не так.

ОСОБА_2 зазначав, що опублікована інформація, у вказаних статтях, є недостовірною, містить образливі вирази, які були висловлені в брутальній, зневажливій та принизливій для нього формі. На його думку вказані статті принижують його честь, гідність, ділову репутацію та завдають йому моральної шкоди. Оскільки позивача зображено, як особу, яка порушує закон, принципи моральні та загальновизнані правила співжиття. Також у вказаних статтях використані образливі вирази, які були висловлені в брутальній, зневажливій та принизливій для позивача формі. На думку ОСОБА_2 опублікована інформація є недостовірною і статті були розміщені невідомою особою під псевдонімом, а тому встановити автора неможливо.

Опрос