Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании бездеятельности относительно неначисления и невыплаты денежной компенсации отпуска как участнику боевых действий противоправной и обязательстве выплатить денежную компенсацию

Верховный Суд, Кассационный административный суд
Решение от 16.05.2019 № 620/4218/18, Пз/9901/4/19
редакция действует с 21.08.2019

ВЕРХОВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

16.05.2019 р.

Справа N 620/4218/18

 

Адміністративне провадження N Пз/9901/4/19

Рішення залишено без змін
(згідно з постановою Верховного Суду
від 21 серпня 2019 року)

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (далі - Суд): головуючого судді: Бевзенка В. М., суддів - Данилевич Н. А., Желтобрюх І. Л., Стрелець Т. Г., Шарапи В. М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження зразкову справу без виклику сторін за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1815 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

Короткий зміст позовних вимог, відзив на позов та відповіді на відзив

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Військової частини А1815 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1815 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 22 жовтня 2018 року;

- зобов'язати Військову частину А1815 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 22 жовтня 2018 року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що станом на день прийняття наказу про виключення зі списків особового складу відповідач не провів з ним розрахунків щодо виплати грошової компенсації за невикористані календарні дні соціальної відпустки, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

У відзиві на адміністративний позов, відповідач зазначив, що грошова компенсація як соціальна гарантія може бути виплачена у разі наявності відповідного права на відпустки. Позивач не набув відповідного права на отримання грошової компенсації за не отриману додаткову відпустку, оскільки частиною 19 статті 101 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" припинено надання військовослужбовцям додаткової відпустки.

У відповіді на відзив позивач зазначає, що у зв'язку з настанням особливого періоду він не мав змоги скористатися додатковою відпусткою із збереженням заробітної плати. Натомість Порядком виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженим наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року N 260, встановлено можливість виплати грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, зокрема, за минулі роки.

Опрос