Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об истребовании имущества из чужого незаконного владения

Верховный Суд, Кассационный хозяйственный суд
Постановление от 13.02.2018 № 910/3496/17

ВЕРХОВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

13.02.2018 р.

Справа N 910/3496/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Дроботової Т. Б. - головуючого, Пількова К. М., Чумака Ю.Я., секретар судового засідання - Підгірська Г. О., за участю представників: позивача - Т. О. В. - адвоката, відповідача - Д. С. О. - адвоката, третіх осіб - Д. В. В. - адвоката, розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Полірем-Логістика" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 21.08.2017 та рішення господарського суду міста Києва від 04.07.2017 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Полірем-Логістика" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОВ-РЄА", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариства обмеженою відповідальністю "ПОЛІРЕМ КИЇВ" і Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАСТ ВЕЙ", про витребування майна з чужого незаконного володіння, встановив:

У березні 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Полірем-Логістика" (далі - ТОВ "Полірем-Логістика") звернулося до господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОВ-РЄА" (далі - ТОВ "ТОВ-РЄА") (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 05.05.2017, яку прийнято судом) про витребування з чужого незаконного володіння майна одержаного відповідачем за договором купівлі-продажу від 23.06.2015 N 168, додатку N 1 до цього договору - переліку основних засобів, акта прийому-передачі відповідно до договору купівлі-продажу, а саме: будівлі складу мокрого зберігання вапна загальною площею 735 кв. м, розташованого за адресою: місто Київ, вулиця Бутлерова Академіка, будинок 8; залізничного полотна; складського модуля для приймання, відвантаження, зберігання, відгрузки сипучих матеріалів; лінії для виробництва і фасування сухих будівельних сумішей потужністю 20 т/г; складського модуля для зберігання таррірованих будівельних матеріалів; воріт на 3-ю площадку; монтажного вузла обліку електроенергії; щита ЩСУ у кількості 4 одиниць; компресора СБ4 С-100; крану 5 ТГ ТУ24-9-197-71; лебідки ЛМ-3-2; трансформатора Ш0/5.

Зокрема, позивач посилався на положення статей 145, 232, 317 - 319, 321, 387 та 388 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та статей 58, 62 Закону України "Про господарські товариства" та зазначив, що зловживаючи службовим становищем, у порушення вимог статуту, без погодження із загальними зборами учасників позивача, директор ТОВ "Полірем-Логістика" ОСОБА_7 уклав угоду, яка не відповідає статутним цілям позивача, на укладення якої він не мав повноважень. В той же час, відповідач на момент вчинення правочину був обізнаний, що майно продається юридичною особою, яка не має права на його відчуження, а отже у розумінні чинного законодавства, відповідач є недобросовісним набувачем права власності на майно і таке майно підлягає витребуванню у будь-якому випадку.

Опрос