Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О совершении умышленного убийства

Верховный Суд Украины
Постановление от 09.10.2017 № 5-159кс(15)17

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 жовтня 2017 року

Верховний Суд України у складі: головуючого, судді-доповідача - Ковтюк Є. І., суддів: Берднік І. С., Волкова О. Ф., Вус С. М., Гриціва М. І., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Канигіної Г. В., Короткевича М. Є., Кривенди О. В., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Сімоненко В. М., Школярова В. Ф., при секретарях: Коваленко О. В., Тімчинській І. О., за участю: прокурора Генеральної прокуратури України - К. М. В., засудженого ОСОБА_1 у режимі відеоконференції та захисника Б. І. А., розглянувши на спільному засіданні всіх судових палат справу за заявою засудженого ОСОБА_1 про перегляд постановлених щодо нього вироку Апеляційного суду міста Києва від 18 березня 2005 року та ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 26 липня 2005 року з підстави встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом, установив:

вироком Апеляційного суду міста Києва від 18 березня 2005 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше не судимого, засуджено за:

частиною п'ятою статті 185 Кримінального кодексу України (далі - КК) до покарання у виді позбавлення волі на строк десять років з конфіскацією всього майна, яке є його власністю;

частиною першою статті 115 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років;

пунктами 9, 13 частини другої статті 115 КК до довічного позбавлення волі.

На підставі статті 70 КК за сукупністю злочинів ОСОБА_1 визначено остаточне покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю.

Згідно з вироком ОСОБА_1 визнано винуватим та засуджено за злочини, вчинені за таких обставин.

23 січня 2003 року приблизно о 23 годині ОСОБА_1, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння в АДРЕСА_1, після спільного вживання спиртних напоїв з господарями квартири - подружжям ОСОБА_2 і ОСОБА_3, на ґрунті особистих неприязних відносин, що виникли під час сварки з приводу існуючих між ними ділових стосунків, діючи умисно, з метою позбавлення життя ОСОБА_3 зайшов до кімнати, де ОСОБА_3 працював за комп'ютером, і двічі вдарив його кухонним ножем, який взяв з кухні квартири, в груди та живіт, унаслідок чого від отриманих ушкоджень серця і печінки настала смерть ОСОБА_3.

Далі, побачивши ОСОБА_2, яка увійшла до кімнати, і, усвідомивши, що вона є очевидцем вчиненого ним вбивства ОСОБА_3, з метою приховати вчинений злочин ОСОБА_1, будучи особою, яка вчинила умисне вбивство, вирішив вбити і ОСОБА_2.

Опрос