Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании лица утратившим право на пользование жилым помещением и снятии с регистрации

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.11.2016 № 6-709цс16, 688/63/15-ц

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 листопада 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Сімоненко В. М., суддів: Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Шепетівського міського відділу управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21 грудня 2015 року, встановила:

У січні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, Шепетівського міського відділу управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації з підстав, передбачених статтями 71, 72, 156 Житлового кодексу УРСР (далі - ЖК УРСР) та статтею 405 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), і посилаючись на те, що після смерті батька він успадкував будинок, що знаходиться АДРЕСА_1. Відповідачка - його племінниця, не проживає у помешканні більше 13 років без поважних причин та не бере участі в утриманні та облаштуванні житла.

Рішенням Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 20 лютого 2015 року у позові відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Хмельницької області від 16 березня 2015 року рішення Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 20 лютого 2015 року змінено шляхом виключення із мотивувальної частини посилання на статті 71, 72 ЖК УРСР. В решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Опрос