Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене распоряжения о демонтаже самовольно построенного гаража, признании права собственности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 09.11.2016 № 2-3067/11, 6-1403цс16

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 листопада 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Охрімчук Л. І., суддів: Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1, третя особа - ОСОБА_2, про зобов'язання вчинити дії; за зустрічним позовом ОСОБА_1 до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання права власності за заявою ОСОБА_2 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 квітня 2016 року, встановила:

У жовтні 2011 року Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії.

Позивач зазначав, що голова Шевченківської районної адміністрації розпорядженням від 26 серпня 2011 року "Про демонтаж самовільно збудованого гаража" зобов'язав відповідача в місячний строк з дня отримання розпорядження демонтувати самочинно збудований гараж (під літерою "З" відповідно до технічного паспорта на будинок) розміром 8,70 х 4,50 м АДРЕСА_1.

Посилаючись на те, що відповідач у добровільному порядку вимоги розпорядження не виконав, про що 27 жовтня 2011 року було складено відповідний акт, на підставі положень статті 376 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про основи містобудування" та "Про планування і забудову територій" позивач просив зобов'язати ОСОБА_1 демонтувати за власний рахунок самовільно збудований гараж.

У березні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зустрічним позовом до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання права власності.

ОСОБА_1 зазначав, що він є співвласником будинку АДРЕСА_1, іншим співвласником цього будинку є ОСОБА_2. Між ними існує спір з приводу користування земельною ділянкою біля цього будинку, який вирішено судом першої інстанції.

Позивач зазначав, що він звернувся до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради із заявою про введення самочинно збудованого гаража в експлуатацію. Рішення за його заявою не прийнято.

Посилаючись на те, що позов Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради про зобов'язання виконати зазначене вище розпорядження є передчасним, оскільки його заяву про визнання права власності не вирішено, чим порушено його права як власника; питання щодо визнання права власності на спірний гараж він погодив зі всіма відповідними службами; гараж відповідає будівельним нормам і правилам, побудований на земельній ділянці, яка є у його правомірному володінні, права інших осіб цим будівництвом не порушуються; на право власності щодо зазначеного гаража претендентів немає, ОСОБА_1 просив визнати незаконним та скасувати розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 26 серпня 2011 року та визнати за ним право власності на самочинно збудований гараж біля будинку АДРЕСА_1.

Опрос