Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении ущерба, нанесенного дорожно-транспортным происшествием

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 26.10.2016 № 6-954цс16, 756/12292/14-ц

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 жовтня 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Охрімчук Л. І., суддів: Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Інкомстрах", про відшкодування шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 червня 2015 року, встановила:

У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої дорожньо-транспортною пригодою (далі - ДТП).

Позивач зазначав, що 31 березня 2014 року сталася ДТП за участю автомобіля марки ЗАЗ під керуванням ОСОБА_2 та автомобіля марки "Toyota Hilux" під керуванням ОСОБА_1, що призвела до пошкодження транспортних засобів.

Оболонський районний суд м. Києва постановою від 16 квітня 2014 року визнав ОСОБА_2 винним у вчиненні зазначеної ДТП та притягнув його до адміністративної відповідальності.

Посилаючись на те, що відповідно до поліса від 25 квітня 2013 року цивільно-правова відповідальність відповідача була застрахована у приватному акціонерному товаристві "Страхова компанія "Інкомстрах" (далі - ПрАТ "СК "Інкомстрах") з терміном дії до 24 квітня 2014 року, у процесі розгляду справи уточнивши позовні вимоги, позивач просив стягнути з ОСОБА_2 47 тис. 575 грн. 75 коп. майнової шкоди та 1 тис. 328 грн. 40 коп. витрат на проведення оцінки заподіяної шкоди.

Оболонський районний суд м. Києва рішенням від 26 січня 2015 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2015 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовив.

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалою від 3 червня 2015 року рішення Оболонського районного суду м. Києва від 26 січня 2015 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 4 березня 2015 року залишила без змін.

У заяві про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 червня 2015 року ОСОБА_1 просить скасувати зазначене судове рішення та прийняти нове рішення про задоволення його позовних вимог з передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 ЦПК України підстави невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах статті 1192 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).

На обґрунтування заяви ОСОБА_1 надав копію постанови Верховного Суду України від 20 січня 2016 року.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши наведені в заяві ОСОБА_1 доводи, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку про те, що заява підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Опрос