Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет ипотеки и взыскании штрафа

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.09.2016 № 6-1243цс16, 756/5909/14-ц

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 вересня 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Лященко Н. П., суддів: Гуменюка В. І., Романюка Я. М., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" до ОСОБА_1, третя особа - ОСОБА_2, про звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнення штрафу за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення Оболонського районного суду м. Києва від 31 жовтня 2014 року, ухвали апеляційного суду м. Києва від 3 березня 2015 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 травня 2015 року, встановила:

У квітні 2014 року публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" (далі - ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит") звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнення штрафу.

Позивач зазначав, що 16 січня 2008 року між банком та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір НОМЕР_1, за умовами якого остання отримала кредит на суму 329 тис. 400 доларів США на строк до 15 січня 2013 року зі сплатою 14 % річних. На забезпечення виконання зобов'язань за вказаним кредитним договором між банком та ОСОБА_1 було укладено договір іпотеки, за умовами якого відповідач передала в іпотеку банку земельну ділянку площею S_1, що знаходиться за АДРЕСА_1, на якій станом на момент укладення договору іпотеки були відсутні будь-які споруди. За умовами договору в разі спорудження на земельній ділянці будівель та споруд позичальник зобов'язаний протягом 6 місяців оформити на них право власності та передати в іпотеку банку. У разі порушення умов щодо здійснення будівництва на земельній ділянці виключно за згодою іпотекодержателя позичальник сплачує банку штрафні санкції у розмірі 25 % від суми боргу по тілу кредиту.

Посилаючись на те, що боржник порушив виконання зобов'язань за кредитним договором, унаслідок чого виникла заборгованість на суму 4135746 грн. 29 коп., позивач просив звернути стягнення на предмет іпотеки та стягнути штрафні санкції за порушення умов договору іпотеки.

Опрос