Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене приказа, восстановлении на работе и взыскании среднего заработка за время вынужденного прогула

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.03.2016 № 6-2426цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 березня 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора Центрально-Міського району м. Кривого Рогу в інтересах ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "ДП Втормет" про визнання незаконним і скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ДП Втормет" про перегляд рішення Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 1 липня 2014 року, ухвали апеляційного суду Дніпропетровської області від 3 червня 2015 року, ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 8 липня 2015 року, встановила:

У квітні 2014 року прокурор Центрально-Міського району м. Кривого Рогу в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що в ході перевірки звернення колективу працівників товариства з обмеженою відповідальністю "ДП Втормет" (далі - ТОВ "ДП Втормет") установлено порушення трудових прав працівників цього товариства, в тому числі ОСОБА_1, яку наказом цього товариства від ІНФОРМАЦІЯ_1 квітня 2013 року звільнено за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) без попередження, ознайомлення з наказом та виплати всіх сум належних при звільненні.

Про існування наказу щодо свого звільнення вона дізналася лише в травні 2014 року.

Крім того, заробітну плату вона не отримувала з 2012 року.

Ураховуючи уточнення позовних вимог, прокурор Центрально-Міського району м. Кривого Рогу просив визнати незаконним та скасувати наказ від ІНФОРМАЦІЯ_1 квітня 2013 року, поновити ОСОБА_1 на посаді машиніста крану в ТОВ "ДП Втормет" з ІНФОРМАЦІЯ_1 квітня 2013 року та стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі 18 тис. 828 грн. 18 коп. і судовий збір.

Опрос