Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве совершить действия по окончанию исполнительного производства

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.03.2016 № 6-30цс16

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 березня 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сеніна Ю. Л., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за скаргою державного підприємства "Придніпровська залізниця", заінтересовані особи - Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Межрегіонального головного управління ДФС, ОСОБА_1, на дії державного виконавця Кіровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_2, за заявою державного підприємства "Придніпровська залізниця" про перегляд ухвали апеляційного суду Дніпропетровської області від 21 липня 2015 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 жовтня 2015 року, встановила:

У листопаді 2014 року державне підприємство "Придніпровська залізниця" (далі - ДП "Придніпровська залізниця") звернулося до суду із зазначеною скаргою, посилаючись на те, що рішенням Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 10 січня 2014 року солідарно стягнуто з ДП "Придніпровська залізниця" та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 97 тис. 450 грн. на відшкодування моральної шкоди. 10 квітня 2014 року старший державний виконавець Кіровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції (далі - Кіровське ВДВС Дніпропетровського МУЮ) прийняв постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа НОМЕР_1, виданого на підставі зазначеного судового рішення, та надав строк до 16 квітня 2014 року для добровільного виконання постанови. 16 квітня 2014 року ДП "Придніпровська залізниця" перерахувало на користь ОСОБА_1 81 тис. 127 грн. 10 коп. з урахуванням вимог статті 168 Податкового кодексу України (далі - ПК України). 6 листопада 2014 року, не роблячи жодних примусових дій по виконанню рішення Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 10 січня 2014 року, старший державний виконавець Кіровського ВДВС Дніпропетровського МУЮ ОСОБА_2 прийняв постанову про стягнення виконавчого збору в розмірі 1 тис. 632 грн. 29 коп.

Прийняття постанови про стягнення виконавчого збору порушило вимоги статті 49 Закону України "Про виконавче провадження", оскільки виконавче провадження підлягало закінченню у зв'язку з фактичним виконанням рішення суду.

Опрос