Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О расторжении договора аренды земли и возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 20.01.2016 № 6-1998цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 січня 2016 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сімоненко В. М., суддів - Гуменюка В. І., Романюка Я. М., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Могилів-Подільського міжрайонного прокурора, який діє в інтересах ОСОБА_1, до товариства з обмеженою відповідальністю "Дністер-Агро" про розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 жовтня 2014 року, встановила:

У травні 2014 року Могилів-Подільський міжрайонний прокурор, який діє в інтересах ОСОБА_1, звернувся до суду з указаним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що відповідач порушив умови взятих на себе зобов'язань за договором оренди, оскільки в 2013 році не виплатив позивачу як орендодавцю орендну плату, а також від часу укладення договору оренди не використовує земельну ділянку за цільовим призначенням, що призвело, зокрема, до її занедбання та зниження якісних показників ґрунту.

Ураховуючи наведене, прокурор просив розірвати договір оренди землі від 30 вересня 2011 року, укладений між сторонами у справі, та зобов'язати відповідача повернути зазначену земельну ділянку власнику.

Рішенням Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 27 травня 2014 року позов задоволено.

Опрос