Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 18.11.2015 № 6-1858цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 листопада 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Яреми А. Г., Охрімчук Л. І., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс-сіті" про визнання права власності, за заявою ОСОБА_2 про перегляд судових рішень, встановила:

У березні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс-сіті" (далі - ТОВ "Аверс-сіті"), мотивуючи свої вимоги тим, що 10 лютого 2012 року між ним та ТОВ "Аверс-сіті" укладено договір про внесення змін до договору купівлі-продажу майнових прав від 17 вересня 2010 року, відповідно до якого даний договір купівлі-продажу майнових прав було викладено в новій редакції, а попередня редакція втратила чинність. За умовами даного договору ТОВ "Аверс-Сіті" продає, а ОСОБА_1 купує майнові права на об'єкт нерухомості - складову та невід'ємну частину об'єкта капітального будівництва у вигляді квартири АДРЕСА_1.

Будинок, складовою частиною якого є спірна квартира, введено в експлуатацію, про що свідчить сертифікат відповідності від 16 вересня 2011 року. Отримавши відомості про здачу будинку в експлуатацію він, позивач звернувся до відповідача з вимогою про виконання умов договору та виготовлення технічної документації на квартиру, однак жодної відповіді від відповідача не отримав, що він розглядає як невиконання відповідачем умов договору та невизнання його права власності на квартиру.

Зважаючи на те, що він, ОСОБА_1 повністю оплатив вартість майнових прав, будинок введено в експлуатацію, однак акти приймання-передачі майнових прав на квартиру між сторонами не укладено, позивач просив суд визнати за ним право власності на вищезазначені об'єкти нерухомості та зобов'язати ТОВ "Аверс-Сіті" передати йому технічну документацію (технічні паспорти) на вказану квартиру.

Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 22 квітня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 12 лютого 2015 року, позов задоволено. Визнано за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА 1.

Опрос