Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договоров недействительными

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 30.09.2015 № 6-384цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сімоненко В. М., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства "ОТП Банк", ОСОБА_3, треті особи - служба у справах дітей Ужгородської міської ради, приватний нотаріус ОСОБА_4, про визнання договорів недійсними, за заявою публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 січня 2015 року, встановила:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2, в інтересах яких діє представник ОСОБА_5, звернулися до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" (далі - АТ "ОТП Банк"), ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів іпотеки.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, вони зазначали, що 30 травня 2006 року між ОСОБА_3 та закритим акціонерним товариством "Акціонерний комерційний банк "Райффайзенбанк Україна" (який був придбаний у 2006 році АТ "ОТП Банк") було укладено договір іпотеки, на підставі якого останній передав банку в іпотеку квартиру АДРЕСА_1. Крім того, 7 березня 2008 року між ОСОБА_3 та закритим акціонерним товариством "ОТП Банк" (далі - АТ "ОТП Банк"), було укладено договір іпотеки, на підставі якого ОСОБА_3 знову передав вказану квартиру в іпотеку. Позивачі вважають ці договори недійсним, оскільки їх укладено без дозволу органу опіки та піклування.

Справа розглядалася судами неодноразово.

Опрос