Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании приказа об увольнении незаконным и восстановлении на работе, взыскании заработной платы и возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 07.10.2015 № 6-1367цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 жовтня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Охрімчук Л. І., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до комунального закладу "Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни" про визнання наказу про звільнення незаконним та поновлення на роботі, стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 квітня 2015 року, ухвали апеляційного суду Дніпропетровської області від 17 березня 2015 року та ухвали Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 2 березня 2015 року, встановила:

У червні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до комунального закладу "Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни" (далі - КЗ "Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни") про визнання наказу про звільнення незаконним та поновлення на роботі, стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.

ОСОБА_1 зазначав, що наказом начальника КЗ "Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни" від ІНФОРМАЦІЯ_1 його було звільнено з посади завідувача хірургічного відділення госпіталю за пунктом 7 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) на підставі вироку апеляційного суду Дніпропетровської області від 8 травня 2014 року.

Посилаючись на те, що інших мотивів його звільнення вказаний наказ не містить, а наведені мотиви й фактичні та правові підстави його звільнення не відповідають вимогам законодавства, уточнивши позовні вимоги у процесі розгляду справи, ОСОБА_1 просив визнати незаконним та скасувати вказаний вище наказ про звільнення, поновити його на посаді завідувача хірургічного відділення КЗ "Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни" з ІНФОРМАЦІЯ_1; стягнути з відповідача 34 тис. 509 грн. 12 коп. середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу з дня незаконного звільнення до дня набрання рішенням суду законної сили, нараховану йому з ІНФОРМАЦІЯ_1 заробітну плату та компенсацію за невикористані дні щорічної та основної відпустки за 2014 рік у розмірі 167 грн. 52 коп. та 5 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 2 березня 2015 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 17 березня 2015 року, провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до комунального закладу "Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни" про визнання наказу про звільнення незаконним та поновлення на роботі, стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди зупинено.

Опрос