Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности по кредитному договору

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 07.10.2015 № 6-1521цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 жовтня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сеніна Ю. Л., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "Банк Форум" до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродснекгруп", ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором, за заявою публічного акціонерного товариства "Банк Форум" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 травня 2015 року, встановили:

У листопаді 2014 року уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства "Банк Форум" (далі - уповноважена особа Фонду, ПАТ "Банк Форум" відповідно) в інтересах ПАТ "Банк Форум") звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 1 вересня 2011 року між ПАТ "Банк Форум" та товариством з обмеженою відповідальністю "Укрпродснекгруп" (далі - ТОВ "Укрпродснекгруп") укладено кредитний договір, відповідно до умов якого банк надав позичальнику кредитні кошти в розмірі 720 тис. грн. зі сплатою 16,5 % річних та строком повернення коштів до 29 серпня 2014 року.

З метою забезпечення виконання зобов'язань за вказаним кредитним договором 1 вересня 2011 року банк уклав три окремі договори поруки із ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Свої зобов'язання за кредитним договором ТОВ "Укрпродснекгруп" належним чином не виконало, унаслідок чого утворилася заборгованість за договором у сумі 165 тис. 296 грн. 18 коп.

Виконавчою дирекцією Фонду 16 червня 2014 року прийнято рішення про початок ліквідації ПАТ "Банк Форум" і призначено уповноважену особу для вжиття заходів щодо повернення заборгованості позичальників перед банком.

Опрос