Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным государственного акта на право собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 07.10.2015 № 6-1275цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 жовтня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Коломийської міської ради Івано-Франківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, третя особа - управління Державного земельного агентства у Коломийському районі, про визнання недійсним та скасування рішення Коломийської міської ради, визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 8 квітня 2015 року, встановила:

У липні 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Коломийської міської ради Івано-Франківської області, третя особа - управління Державного земельного агентства у Коломийському районі, про визнання недійсним та скасування рішення Коломийської міської ради, визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку. Позивачка зазначала, що з 1971 року в її користуванні перебуває земельна ділянка площею S_1 по АДРЕСА_1. Маючи намір приватизувати земельну ділянку вона дізналася, що рішенням Коломийської міської ради від 20 жовтня 2011 року частина цієї земельної ділянка передана у спільну сумісну власність ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, на підставі якого останнім видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею S_2 по АДРЕСА_2. Також позивачка зазначала, що зазначена земельна ділянка не перебувала в землях запасу і, передаючи її у власність ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відповідач порушив її права як землекористувача, у зв'язку з чим просила визнати недійсним рішення Коломийської міської ради від 20 жовтня 2011 року та державний акт на право власності на земельну ділянку площею S_2 по АДРЕСА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Ухвалою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 22 серпня 2014 року до участі у справі в якості співвідповідачів залучено ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Рішенням Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 28 жовтня 2014 року в задоволенні позову Л. С. К. відмовлено.

Опрос