Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании сделок недействительными и взыскании средств

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 07.10.2015 № 6-932цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 жовтня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, публічного акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк", третя особа - приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, про визнання правочинів недійсними та стягнення коштів, за заявою ОСОБА_2 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 лютого 2015 року, встановила:

У квітні 2011 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, публічного акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк" (далі - ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк"), третя особа - приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, про визнання правочинів недійсними та стягнення збитків, посилаючись на те, що 16 січня 2007 року між закритим акціонерним товариством "Перший Український Міжнародний Банк" (далі - ЗАТ "Перший Український Міжнародний Банк") та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір.

З метою забезпечення виконання зобов'язань позичальника за договором між ОСОБА_1 та банком був укладений договір поруки, за яким ОСОБА_1 поручився за виконання ОСОБА_2 своїх зобов'язань перед банком.

Також до кредитного договору в якості додаткового забезпечення виконання зобов'язань 16 січня 2007 року між банком, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 був укладений договір іпотеки, відповідно до умов якого іпотекою забезпечується виконання усіх зобов'язань боржника, що випливають з укладеного між банком та боржником кредитного договору, згідно з яким банк зобов'язався в порядку та на умовах, передбачених кредитним договором, надати ОСОБА_2 кредит, а ОСОБА_2 зобов'язався повернути кредит у розмірі 1700000 грн., а також сплатити на користь банку проценти за користування кредитом, пеню, штрафи та всі інші суми, передбачені кредитним договором.

Опрос