Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным решения, недействительным государственного акта на право собственности на землю и отмене его государственной регистрации, признании права собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 30.09.2015 № 6-663цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши на засіданні справу за позовом прокурора м. Ірпеня Київської області, який діє в інтересах держави, до Коцюбинської селищної ради Київської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - комунальне підприємство "Святошинське лісопаркове господарство", про визнання незаконним рішення, недійсним державного акта на право власності на землю та скасування його державної реєстрації, визнання права власності на земельну ділянку, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд рішення апеляційного суду Київської області від 28 квітня 2014 року й ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 серпня 2014 року, встановили:

У січні 2013 року прокурор м. Ірпеня Київської області звернувся до суду в інтересах держави з указаною позовною заявою, посилаючись на те, що рішенням Коцюбинської селищної ради Київської області від 25 грудня 2008 року НОМЕР_1 затверджено проект землеустрою та передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею S_1 га для будівництва й обслуговування будинку АДРЕСА_1. ОСОБА_1 на підставі вказаного рішення отримав державний акт на право власності на земельну ділянку від 30 січня 2009 року.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 10 лютого 2011 року ОСОБА_1 відчужив спірну ділянку ОСОБА_2, у зв'язку із чим на державному акті на право власності на земельну ділянку зроблено відмітку про перехід права власності на земельну ділянку.

Спірна ділянка відповідно до рішення Ради Міністрів Української РСР від 20 червня 1956 року перебуває у постійному користуванні комунального підприємства "Святошинське лісопаркове господарство" (далі - КП "Святошинське лісопаркове господарство") і відноситься до земель лісогосподарського призначення, що стверджується проектом організації лісового господарства і таксаційними описами ділянки.

Опрос