Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возобновлении срока для обращения в суд, признании недействительными договоров и государственного акта на право собственности на земельный участок и обязательстве вернуть его в распоряжение государства

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 30.09.2015 № 6-196цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради до ОСОБА_1, Брюховицької селищної ради, треті особи - управління Державного комітету України із земельних ресурсів у м. Львові, ОСОБА_2, приватні нотаріуси Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3 та ОСОБА_4, про поновлення строку для звернення до суду, визнання незаконним і скасування рішення Брюховицької селищної ради, визнання недійсними договорів і державного акта на право власності на земельну ділянку та зобов'язання повернути її в розпорядження держави, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд рішення апеляційного суду Львівської області від 16 грудня 2013 року й ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 квітня 2014 року, встановила:

У січні 2012 року прокурор Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що земельні ділянки загальною площею S_1 га (у тому числі й спірна земельна ділянка площею S_2 га), які розташовані в районі АДРЕСА_1, є землями лісового фонду, що належать до категорії лісів першої групи (ліси населених пунктів, призначені для виконання рекреаційних, санітарно-гігієнічних та оздоровчих функцій) та перебували в державній власності.

Рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 листопада 2004 року зобов'язано Брюховицьку селищну раду прийняти рішення про відчуження товариству з обмеженою відповідальністю "Новобуддизайн" (далі - ТОВ "Новобуддизайн") земельної ділянки площею S_1 га, що розташована в районі АДРЕСА_1 й перебуває в оренді ТОВ "Новобуддизайн", для будівництва дошкільного спортивно-навчального центру та укласти з ТОВ "Новобуддизайн" договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки.

На виконання вказаного судового рішення 23 жовтня 2008 року Брюховицькою селищною радою прийнято рішення НОМЕР_1, на підставі якого 5 листопада 2008 року між селищною радою й ТОВ "Новобуддизайн" було укладено договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки загальною площею S_1 га, з яких: S_3 га - для житлового будівництва та S_4 га - для будівництва об'єктів дошкільного спортивно-навчального центру.

25 грудня 2008 року між ТОВ "Новобуддизайн" (продавець) і ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 (покупці) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки (з одночасним поділом її в натурі) загальною площею S_3 га для громадсько-житлового будівництва.

11 червня 2009 року ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу відчужив земельну ділянку площею S_5 га: ОСОБА_1 Р_1 ідеальних часток земельної ділянки, а також ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 в різних частках.

10 липня 2009 року зазначені покупці уклали між собою договір про поділ земельної ділянки, що є у спільній частковій власності.

6 серпня 2009 року ОСОБА_1 видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею S_2 га, що розташована в районі АДРЕСА_1.

Опрос