Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 30.09.2015 № 6-1309цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Охрімчук Л. І., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" до ОСОБА_1, треті особи - ОСОБА_2, публічне акціонерне товариство "ОТП Банк", про звернення стягнення на предмет іпотеки, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 6 березня 2015 року, рішення апеляційного суду Миколаївської області від 5 лютого 2015 року та рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 23 вересня 2014 року, встановила:

У серпні 2012 року товариство з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" (далі - ТОВ "ОТП Факторинг Україна") звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки.

ТОВ "ОТП Факторинг Україна" зазначало, що 4 квітня 2007 року між закритим акціонерним товариством "ОТП Банк" (далі - ЗАТ "ОТП Банк") та ОСОБА_2 укладено кредитний договір, відповідно до умов якого банк надав позичальниці кредит у розмірі 33 тис. доларів США, а остання зобов'язалася повернути кредит і сплачувати проценти у строк і на умовах, установлених цим договором.

З метою забезпечення виконання ОСОБА_2 зобов'язань за вказаним кредитним договором 4 квітня 2007 року між ЗАТ "ОТП Банк" і ОСОБА_1 укладено договір іпотеки, за яким іпотекодавець передав банку в іпотеку нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1.

Згідно з договором про відступлення права вимоги від 18 березня 2011 року ЗАТ "ОТП Банк" відступило право вимоги за вказаним кредитним договором, а ТОВ "ОТП Факторинг Україна" набуло право такої вимоги.

Опрос