Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными решения и государственных актов на право собственности на землю

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 30.09.2015 № 3-539гс15, 910/3724/14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Колесника П. І., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Потильчака О. І., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Земконтракт" (далі - ТОВ "Земконтракт") про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 02 квітня 2015 року у справі N 910/3724/14 за позовом заступника Генерального прокурора України в інтересах держави до Київської міської ради, обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу "Котміст" (далі - ОКЖК "Котміст"), товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна спілка" (далі - ТОВ "Будівельна спілка"), ТОВ "Земконтракт", товариства з обмеженою відповідальністю "Лігабуд" (далі - ТОВ "Лігабуд"), товариства з обмеженою відповідальністю "Срібна затока" (далі - ТОВ "Срібна затока"), товариства з обмеженою відповідальністю "Сателін" (далі - ТОВ "Сателін"), товариства з обмеженою відповідальністю "Провін" (далі - ТОВ "Провін"), товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеграліті Інвест" (далі - ТОВ "Інтеграліті Інвест"), Головного управління юстиції у м. Києві в особі реєстраційної служби, треті особи - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головне управління Державного агентства земельних ресурсів України у м. Києві, про визнання недійсними рішення органу місцевого самоврядування та державних актів на право власності на землю, визнання відсутності права, встановила:

У березні 2014 року Генеральна прокуратура України звернулася до господарського суду із заявою про відновлення строку позовної давності, визнання недійсними рішення органу місцевого самоврядування та державних актів на право власності на землю, визнання відсутності права.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час проведення перевірки у лютому - березні 2011 року прокуратурою виявлено порушення чинного законодавства, які свідчать про набуття ОКЖК "Котміст" земельних ділянок на підставі ст. 41 Земельного кодексу України.

Зокрема, заявник послався на п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 20 грудня 2011 року N 4176-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства", який набрав чинності з 15 січня 2012 року, згідно з яким позов про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено право власності або інше речове право особи, може бути подано протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом, а отже, позов подано у межах визначеного законом строку позовної давності.

Опрос