Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О даче разрешения на принудительное исполнение решения иностранного суда в Украине

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 30.09.2015 № 6-26цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сімоненко В. М. (за участю представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2, представника Державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара" ОСОБА_3 та представників Державного концерну "Укроборонпром" ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за клопотанням компанії SEA EMERALD S. A. про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в Україні, за заявою Державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61 комунара" та особи, що приєдналась - Державного концерну "Укроборонпром", про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 березня 2014 року, встановила:

У серпні 2012 року компанія SEA EMERALD S. A. звернулася до суду із зазначеним клопотанням про надання дозволу на примусове виконання Другого проміжного остаточного арбітражного рішення від 17 березня 2010 року, ухваленого одноособовим арбітром Вільямом Робертсоном у м. Лондоні, у справі про арбітраж між компанією SEA EMERALD S. A. та Державним підприємством "Суднобудівний завод імені 61 комунара" (далі - ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара") про стягнення з останнього на користь компанії SEA EMERALD S. A. відсотків у розмірі 35 млн. 725 тис. 689 доларів США 93 центи та відсотків, нарахованих на витрати трибуналу у зв'язку з ухваленням проміжного остаточного арбітражного рішення від 29 листопада 2006 року, обчислених за ставкою 7 % річних, які нараховуються складним відсотком на залишок кожних трьох місяців, починаючи з моменту ухвалення проміжного остаточного арбітражного рішення і закінчуючи 12 березня 2010 року, в розмір 949 фунтів стерлінгів, визначивши суму в національній валюті за курсом Національного банку України (далі - НБУ) на день постановлення ухвали. Свої вимоги SEA EMERALD S. A. мотивувало тим, що зазначене рішення набрало законної сили, не було оскаржене боржником, тому підлягає виконанню відповідно до вимог Конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 10 червня 1958 року (далі - Конвенція).

Ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва від 16 травня 2013 року, описку в якій виправлено ухвалою цього ж суду від 29 травня 2013 року, надано дозвіл на примусове виконання другого проміжного остаточного арбітражного рішення від 17 березня 2010 року, ухваленого одноособовим арбітром В. Робертсоном у м. Лондоні, у справі про арбітраж між компанією SEA EMERALD S. A. та ДП "Суднобудівний завод імені 61 комунара" про стягнення з останнього на користь компанії SEA EMERALD S. A. відсотків у розмірі 28 млн. 225 тис. 689 доларів США 93 центи, що на день постановлення ухвали за курсом НБУ становило 225 млн. 607 тис. 939 грн. 61 коп. та відсотків, нарахованих на витрати трибуналу у зв'язку з ухваленням проміжного остаточного арбітражного рішення від 29 листопада 2006 року, обчислених за ставкою 7 % річних, які нараховуються складним відсотком на залишок кожних трьох місяців, починаючи з моменту ухвалення проміжного остаточного арбітражного рішення і закінчуючи 12 березня 2010 року, в розмірі 949 фунтів стерлінгів.

Ухвалою Апеляційного суду Миколаївської області від 20 листопада 2013 року ухвалу місцевого суду скасовано та постановлено нову ухвалу про відмову в задоволенні клопотання компанії SEA EMERALD S. A.

Ухвалою колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 березня 2014 року касаційну скаргу компанії SEA EMERALD S. A. задоволено. Ухвалу апеляційного суду Миколаївської області від 20 листопада 2013 року скасовано та залишено в силі ухвалу Центрального районного суду м. Миколаєва від 16 травня 2013 року.

Опрос