Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным государственного акта на право постоянного пользования земельным участком

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.09.2015 № 3-562гс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 вересня 2015 року

Судова палата у господарських справах, Судова палата у цивільних справах і Судова палата в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Ємця А. А., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Гриціва М. І., Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Коротких О. А., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Потильчака О. І., Прокопенка О. Б., Романюка Я. М., Самсіна І. Л., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Терлецького О. О., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" (далі - ДТГО "Львівська залізниця") про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 1 квітня 2015 року у справі N 926/1017/14 за позовом ДТГО "Львівська залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Пасажирське вагонне депо Чернівці" до виконавчого комітету Чернівецької міської ради (далі - виконкому Чернівецької міськради) та фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1), третя особа - управління Держземагенства у м. Чернівцях, про визнання частково недійсним рішення виконкому Чернівецької міськради від 3 жовтня 2000 року N 738/19 та визнання недійсним державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, встановили:

У липні 2014 року ДТГО "Львівська залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Пасажирське вагонне депо Чернівці" звернулось до господарського суду Чернівецької області з позовом до виконкому Чернівецької міськради та фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, про визнання частково незаконним та скасування пункту 15.2 рішення виконкому у Чернівецької міськради від 3 жовтня 2000 року N 738/19 "Про надання і передачу земельних ділянок, припинення права користування земельними ділянками та внесення змін в раніше прийняті рішення", а також визнання недійсним державного акта на право постійного користування землею від 1 листопада 2000 року N 1665, виданого ФОП ОСОБА_1 і скасування його державної реєстрації.

Позовні вимоги мотивовано тим, що земельна ділянка, передана ФОП ОСОБА_1 у користування, є смугою відведення Львівської залізниці, належить до земель транспорту, виконкому Чернівецької міськради при винесенні оскаржуваного рішення порушено норми Земельного кодексу України (далі - ЗК України), а також права та інтереси Львівської залізниці як належного землекористувача, оскільки ширина смуги відведення залізниці у цьому місці має становити 39 м - 43 м від осі головної колії.

Опрос