Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет ипотеки, выселении

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.09.2015 № 6-492цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сімоненко В. М., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, треті особи - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, комунальне підприємство "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна", Головне управління Державної міграційної служби України у м. Києві, про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення, за заявою публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 лютого 2015 року, встановила:

У червні 2012 року публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" (далі - ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит") звернулося до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 22 червня 2007 року між банком та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір, відповідно до умов якого банк надав відповідачу кредит у розмірі 600 тис. дол. США зі сплатою 11,2 % річних та строком повернення до 21 червня 2027 року. Цього ж дня для забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між банком і ОСОБА_1 було укладено іпотечний договір, згідно з яким останній передав ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" в іпотеку належну йому на праві власності квартиру АДРЕСА_1. У зв'язку з неналежним виконанням ОСОБА_1 грошових зобов'язань за кредитним договором утворилася заборгованість, що станом на 7 грудня 2011 року складала 6 млн. 705 тис. 849 грн. 4 коп., у рахунок погашення якої банк просив звернути стягнення на предмет іпотеки та виселити відповідачів з указаної квартири.

Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 14 жовтня 2014 року у задоволенні позову ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" відмовлено.

Рішенням Апеляційного суду м. Києва від 16 грудня 2014 року рішення суду першої інстанції скасовано й ухвалено нове рішення про часткове задоволення позову. Постановлено: в рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1 перед ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" у сумі 6 млн 705 тис. 849 грн 4 коп. звернути стягнення на предмет іпотеки - квартиру АДРЕСА_1.

Звернення стягнення на предмет іпотеки провести шляхом проведення прилюдних торгів та встановити початкову ціну предмета іпотеки на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій;

Опрос