Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании поручительства прекращенным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.09.2015 № 6-438цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Кредобанк", ОСОБА_2 про визнання поруки припиненою, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 листопада 2014 року, встановила:

У квітні 2014 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Кредобанк" (далі - ПАТ "Кредобанк"), ОСОБА_2 про визнання поруки припиненою.

ОСОБА_1 зазначала, що 26 липня 2007 року між відкритим акціонерним товариством "Кредобанк" (далі - ВАТ "Кредобанк"), правонаступником якого є ПАТ "Кредобанк", та ОСОБА_2 укладено кредитний договір, за яким банк надав позичальнику кредит у розмірі 890 тис. євро на строк до 25 липня 2022 року зі сплатою 12 % річних, а позичальник зобов'язався у строк і на умовах, передбачених цим договором, повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом.

З метою забезпечення виконання ОСОБА_2 зобов'язань за вказаним кредитним договором 26 липня 2007 року між ВАТ "Кредобанк", ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено договір поруки, за умовами якого поручитель відповідає перед банком за порушення зобов'язань боржником за основним договором.

Посилаючись на те, що умовами договору поруки встановлено, що він припиняється зі спливом трирічного терміну від часу настання строку виконання основного зобов'язання, який настав у травні-червні 2008 року у зв'язку з тим, що банк надіслав позичальнику повідомлення від 16 травня 2008 року про дострокове повернення кредиту, ОСОБА_1 просила визнати поруку припиненою.

Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 29 травня 2014 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: визнано зобов'язання за договором поруки від 26 липня 2007 року припиненим.

Опрос