Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.09.2015 № 6-1083цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 вересня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до міського комунального підприємства "Основаніє", Запорізької міської ради про відшкодування моральної шкоди, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 квітня 2015 року, встановили:

У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до міського комунального підприємства "Основаніє" (далі - МКП "Основаніє"), Запорізької міської ради про відшкодування моральної шкоди. Свої вимоги позивачка обґрунтовувала тим, що 22 січня 2010 року в ліфті АДРЕСА_1 якого вона проживає, загинула її дочка ОСОБА_2, яка на той час була вагітною. Смерть настала внаслідок отримання нею тілесних ушкоджень, не сумісних із життям. Причиною аварії є несправність ліфта, власником якого є МКП "Основаніє". Також позивач зазначає, що 1 січня 2006 року комунальне підприємство "Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання N 1" (далі - КП "ВРЕЖО N 1"), правонаступником якого є МКП "Основаніє", уклало договір підряду з товариством з обмеженою відповідальністю "Запоріжліфт-2" (далі - ТОВ "Запоріжліфт-2") на утримання і обслуговування ліфтів, у тому числі і ліфта, через несправність якого і стався нещасний випадок із ОСОБА_2 На думку позивача, відповідальність за придбання, встановлення і допуск до експлуатації неякісного, саморобного механізму повинен нести його власник - МКП "Основаніє", оскільки робота ліфта є частиною комунальних послуг, гроші за надання яких від населення отримувало саме воно. Позивач просила стягнути з останнього на свою користь 6557056 грн. на відшкодування моральної шкоди на підставі статей 1167, 1187 ЦК України.

Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 18 листопада 2014 року позов задоволено частково. Стягнуто з МКП "Основаніє" на користь ОСОБА_1 1526000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Опрос