Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании обязательства и кредитного договора с дополнительными соглашениями прекращенными

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.09.2015 № 6-43цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., розглянувши на засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика", Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Харківській області, ОСОБА_2, третя особа - ОСОБА_3, про визнання зобов'язання і кредитного договору з додатковими угодами припиненими та зобов'язання вчинити певні дії, за заявою публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24 вересня 2014 року, встановила:

У грудні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що заочним рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 18 липня 2011 року задоволено позов публічного акціонерного товариства "Банк "Таврика" (далі - ПАТ "Банк "Таврика") до неї та стягнено з неї заборгованість за кредитним договором від 18 грудня 2007 року в сумі 62 тис. 545 доларів США 71 цент, що в еквіваленті становило 497 тис. 432 грн. 30 коп. Виконання боргових зобов'язань її як позичальника було забезпечено договором іпотеки від 18 грудня 2007 року, за умовами якого в іпотеку була передана належна їй квартира.

Відповідно до договору про відступлення права вимоги від 12 листопада 2013 року, укладеного між нею та ОСОБА_3, остання передала, а вона прийняла право вимоги до ПАТ "Банк "Таврика" за договором про відкриття карткового рахунку від 18 січня 2012 року на суму 520 тис. грн.

Опрос