Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении факта проживания и признании ипотечного договора недействительным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 09.09.2015 № 6-405цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Гуменюка В. І., суддів - Лященко Н. П., Сімоненко В. М., Сеніна Ю. Л., Яреми А. Г. (за участю: позивача - ОСОБА_1, представника публічного акціонерного товариства "Банк "Форум" ОСОБА_2), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Банк "Форум", треті особи - ОСОБА_3, служба у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу ОСОБА_4, про встановлення факту проживання та визнання іпотечного договору недійсним, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 лютого 2015 року, встановила:

У липні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що 25 квітня 2008 року його дружина ОСОБА_3 отримала кредит у публічному акціонерному товаристві "Банк "Форум" (далі - ПАТ "Банк "Форум") та у рахунок забезпечення належного виконання взятих на себе обов'язків за кредитним договором передала в іпотеку квартиру АДРЕСА_1.

Посилаючись на те, що у порушення статті 6 Закону України "Про іпотеку", статей 60, 65 Сімейного кодексу України (далі - СК України) не було його згоди на передання квартири в іпотеку, а також на те, що договір іпотеки укладено без дозволу органу опіки та піклування, оскільки в квартирі, яка є предметом договору іпотеки, проживала малолітня дитина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, крім того, з огляду на те, що в договорі іпотеки відсутні всі істотні умови, передбачені статтею 18 Закону України "Про іпотеку", ОСОБА_1 просив задовольнити його позовні вимоги і з урахуванням збільшених позовних вимог встановити факт проживання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з матір'ю ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 станом на 25 квітня 2008 року, а також визнати недійсним іпотечний договір, укладений 25 квітня 2008 року між акціонерним комерційним банком "Форум" (далі - АКБ "Форум"), правонаступником якого є ПАТ "Банк "Форум", і ОСОБА_1 та ОСОБА_3.

Рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 10 грудня 2014 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Івано-Франківської області від 20 січня 2015 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково, встановлено факт проживання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з матір'ю ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 станом на 25 квітня 2008 року; в решті позову відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 лютого 2015 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на зазначені вище судові рішення.

Опрос