Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении морального вреда, причиненного смертью работника, связанной с исполнением трудовых обязанностей

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.09.2015 № 6-576цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сімоненко В. М., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Яреми А. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Євраз Суха Балка" про відшкодування моральної шкоди, заподіяної смертю працівника, пов'язаного з виконанням трудових обов'язків, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 вересня 2014 року, встановила:

У грудні 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що її син ОСОБА_2, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 2012 року, в період з липня 1989 року по лютий 2004 року працював на різних посадах на шахті ім. Фрунзе публічного акціонерного товариства (далі - ПАТ) "Євраз Суха Балка". Тривала праця в шкідливих умовах викликала у ОСОБА_2 професійне захворювання. Відповідно до пункту 15 акта розслідування професійного захворювання від 2 червня 2013 року НОМЕР_1 причиною виникнення професійного захворювання ОСОБА_2 було визнано його працю в шкідливих умовах у зв'язку з порушенням підприємством вимог статті 153 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) в частині створення на робочих місцях належних, безпечних і нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних актів з охорони праці.

Згідно з висновком експертної комісії комунального закладу "Обласний центр медичної соціальної експертизи" Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 20 листопада 2003 року НОМЕР_2 встановлено причинний зв'язок смерті сина позивачки з установленим йому за життя професійним захворюванням.

Опрос