Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора ипотеки прекращенным, прекращении отягощения недвижимого имущества, обязательстве вернуть документы на предмет ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 09.09.2015 № 6-939цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сеніна Ю. Л., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Мегабанк", треті особи - відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Полтавського міськрайонного управління юстиції Полтавської області, приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про визнання договору іпотеки припиненим, припинення обтяження нерухомого майна, зобов'язання повернути документи на предмет іпотеки; за зустрічним позовом публічного акціонерного товариства "Мегабанк" до ОСОБА_1, треті особи - відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Полтавського міськрайонного управління юстиції Полтавської області, приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення та зняття з реєстрації, за заявою публічного акціонерного товариства "Мегабанк" про перегляд рішення Київського районного суду м. Харкова від 30 жовтня 2014 року, рішення апеляційного суду Харківської області від 14 січня 2015 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 березня 2015 року, встановила:

У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 29 березня 2007 року між ним і відкритим акціонерним товариством "Мегабанк" (далі - ВАТ "Мегабанк"), правонаступником якого є публічне акціонерне товариство "Мегабанк" (далі - ПАТ "Мегабанк"), укладено кредитний договір НОМЕР_1, згідно з яким він отримав кредит у сумі 130 тис. доларів США на споживчі цілі з кінцевим терміном повернення коштів до 29 березня 2017 року зі сплатою 13 % річних. У подальшому були укладені додаткові угоди до кредитного договору, якими збільшено розмір кредиту до 230 тис. доларів США, а відсоткову ставку збільшено до 13,8 % річних.

З метою забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором 29 березня 2007 року укладено іпотечний договір, предметом якого є житловий будинок з надвірними будівлями та земельна ділянка, що розташовані у АДРЕСА_1 та належать ОСОБА_1 на праві приватної власності.

18 вересня 2009 року Ленінським районним судом м. Полтави постановлено заочне рішення, яким за позовом ПАТ "Мегабанк" достроково розірвано кредитний договір від 29 березня 2007 року і стягнуто з ОСОБА_1 на користь банку заборгованість за кредитним договором у сумі 221 тис. 419 доларів США 61 цент, що еквівалентно 1 млн. 687 тис. 217 грн. 43 коп.

Позивач просив суд визнати договір іпотеки припиненим, припинити обтяження нерухомого майна, зобов'язати банк повернути йому всі наявні документи на предмет іпотеки.

Опрос