Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности и освобождении имущества из-под ареста

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.09.2015 № 6-226цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 вересня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сімоненко В. М. (за участю представників товариства з обмеженою відповідальністю "Віта Верітас" ОСОБА_1 і ОСОБА_2, представника приватного акціонерного товариства "Трест Київміськбуд-1" ОСОБА_3 та представника Міністерства юстиції України ОСОБА_4), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_5 до приватного акціонерного товариства "Трест Київміськбуд-1", відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві, Державної виконавчої служби України, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Віта Верітас", про визнання права власності та звільнення майна з-під арешту, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Віта Верітас" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 вересня 2014 року, встановила:

У серпні 2013 року ОСОБА_5 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що 14 жовтня 2010 року між ним і приватним акціонерним товариством "Трест Київміськбуд-1" (далі - ПАТ "Трест Київміськбуд-1") укладено попередній договір, за умовами якого сторони домовились у термін до 1 жовтня 2011 року укласти договір купівлі-продажу квартири НОМЕР_1 АДРЕСА_1, загальною площею 145,4 кв. метрів. Повну вартість квартири позивачем було сплачено 3 листопада 2010 року. 14 жовтня 2010 року аналогічний попередній договір щодо зобов'язання укласти договір купівлі-продажу квартири НОМЕР_2 загальною площею 378,7 кв. метрів, що розташована за цією ж адресою, укладено між ОСОБА_6 та ПАТ "Трест Київміськбуд-1". ОСОБА_6 сплатила повну вартість квартири у термін до 1 жовтня 2011 року, а 14 грудня 2012 року відступила ОСОБА_5 право вимоги за укладеним попереднім договором.

Позивач зазначив, що є фактичним користувачем спірних квартир, його право володіти і користуватися спірним майном не заперечується ПАТ "Трест Київміськбуд-1", однак останнє не вчиняє будь-яких дій щодо оформлення за ним права власності та укладення основних договорів купівлі-продажу спірного нерухомого майна. Станом на 17 жовтня 2013 року спірні квартири описані та арештовані за актом опису й арешту майна державним виконавцем при примусовому виконанні наказу Господарського суду м. Києва щодо стягнення з ПАТ "Трест Київміськбуд-1" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Віта Верітас" (далі - ТОВ "Віта Верітас") боргу в сумі 539 млн. 640 тис. 547 грн. 84 коп.

Під час розгляду справи позивач збільшив позовні вимоги та, посилаючись на зазначені обставини, просив визнати за ним право власності на квартири НОМЕР_1 і НОМЕР_2 у будинку АДРЕСА_1; звільнити зазначені квартири з під-арешту та виключити їх з акту опису й арешту майна, складеного 13 серпня 2013 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві (далі - ВДВС Оболонського РУЮ у м. Києві).

Рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 15 січня 2014 року в задоволенні позову ОСОБА_5 відмовлено.

Опрос