Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании неправомерными действий относительно отказа в осуществлении перерасчета и выплаты пособия при рождении ребенка и пособия по уходу за ребенком

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.06.2015 № 2034/2034-а-3665/11, 21-373а15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 червня 2015 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Панталієнка П. В., суддів - Волкова О. Ф., Гриціва М. І., Коротких О. А., Кривенка В. В., Маринченка В. Л., Прокопенка О. Б., Самсіна І. Л., Терлецького О. О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Харківської районної ради Харківської області (далі - Управління) про визнання дій протиправними, встановила:

У квітні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог просила: визнати неправомірними дії Управління щодо відмови їй у здійсненні перерахунку та виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; зобов'язати Управління здійснити їй такий перерахунок та виплатити з урахуванням індексації та трьох відсотків річних допомогу при народженні дитини згідно зі статтею 41 Закону України від 18 січня 2001 року N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон N 2240-III) та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 43 цього Закону з урахуванням раніше проведених виплат; стягнути на її користь 10 000 грн на відшкодування моральної шкоди та суму сплаченого судового збору.

На обґрунтування позову ОСОБА_1 послалася на те, що вона має статус особи, застрахованої у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а отже, має право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Опрос