Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении на работе, взыскании среднего заработка за время вынужденного прогула и возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.07.2015 № 6-703цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Григор'євої Л. І., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., Романюка Я. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Укрнафта" про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, за заявою публічного акціонерного товариства "Укрнафта" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 січня 2015 року, встановила:

У вересні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (далі - ПАТ "Укрнафта") в особі нафтогазовидобувного управління "Долинанафтогаз" (далі - НГВУ "Долинанафтогаз" ПАТ "Укрнафта") про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди. Позивач зазначав, що він тривалий час працював у Долинському управлінні технологічного транспорту виробничого об'єднання "Укрнафта" на різних посадах, а з 1 липня 2007 року - на посаді заступника начальника цеху технологічного транспорту в НГВУ "Долинанафтогаз" ПАТ "Укрнафта".

Наказом начальника НГВУ "Долинанафтогаз" ПАТ "Укрнафта" від ІНФОРМАЦІЯ_1 його звільнено з роботи на основі пункту 2 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), а саме у зв'язку з винними діями працівника, який безпосередньо обслуговує товарні цінності, що дають підстави для втрати довір'я до нього. Своє звільнення з роботи ОСОБА_1 вважав незаконним, оскільки він не обслуговував безпосередньо товарні цінності і не відносився до кола осіб, яких можна звільнити із зазначених підстав. Крім того, позивач посилався на те, що його звільнено без згоди профспілкової організації, членом якої він є, що порушує вимоги статті 43 КЗпП України. ОСОБА_1 просив поновити його на роботі й стягнути з відповідача на його користь 112 тис. 808 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 30 серпня 2011 року до 5 грудня 2012 року, 30 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди та кошти на відшкодування витрат, пов'язаних з оплатою правової допомоги адвоката.

Справа судами розглядалась неодноразово.

Рішенням Долинського районного суду Івано-Франківської області від 5 грудня 2012 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківської області від 15 січня 2015 року, позов задоволено частково. Поновлено ОСОБА_1 на роботі на посаді заступника начальника цеху технологічного транспорту НГВУ "Долинанафтогаз" ПАТ "Укрнафта" з 29 серпня 2011 року й стягнуто з ПАТ "Укрнафта" на його користь 112 тис. 808 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 30 серпня 2011 року до 5 грудня 2012 року, 5 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди, 1 тис. 300 грн. за надання правової допомоги адвокатом та 1 тис. 235 грн. судового збору в дохід держави. Рішення в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць у розмірі 7 тис. 839 грн. 29 коп. звернено до негайного виконання.

Опрос