Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене решения в части предоставления в аренду земельного участка и истребовании земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.07.2015 № 6-184цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Житомирській області до Житомирської міської ради, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення і витребування земельної ділянки, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 квітня 2014 року, встановила:

У липні 2013 року прокурор м. Житомира в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Житомирській області звернувся до суду з позовом до Житомирської міської ради, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення і витребування земельної ділянки. Позовні вимоги обґрунтував тим, що спірна земельна ділянка надана в оренду з порушенням закону, оскільки вона розташована в межах прибережної захисної смуги річки Тетерів, а відповідач огородив її цегляним парканом без договору оренди, зареєстрованого в установленому законом порядку.

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 31 жовтня 2013 року позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано п. 2 рішення третьої сесії Житомирської міської ради шостого скликання НОМЕР 1 від 3 березня 2011 року (пункт НОМЕР 2 додатку 1) в частині надання ОСОБА_1 в оренду земельної ділянки площею Р га по АДРЕСА 1 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Опрос