Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.07.2015 № 6-345цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сеніна Ю. Л., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та кредит" в особі філії "Центральне регіональне управління" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, треті особи - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, Дарницький районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві, реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві, про звернення стягнення на предмет іпотеки, за заявами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 січня 2015 року, встановила:

У листопаді 2013 року публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та кредит" (далі - ПАТ "Банк "Фінанси та кредит") в особі філії "Центральне регіональне управління" звернулось до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 17 вересня 2007 року між банком та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір, відповідно до умов якого банк надав йому кредит у розмірі 155 тис. 590 дол. США для придбання нерухомості зі сплатою 13,3 % річних зі строком повернення коштів до 16 вересня 2022 року. Цього ж дня для забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між банком та ОСОБА_1 було укладено іпотечний договір, згідно з яким останній передав ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" в іпотеку належну йому на праві власності квартиру АДРЕСА_1. У зв'язку з неналежним виконанням ОСОБА_1 грошових зобов'язань за кредитним договором утворилась заборгованість, яка станом на 8 вересня 2013 року склала 7 млн. 228 тис. 217 грн. 75 коп. У рахунок погашення заборгованості за кредитним договором банк просив суд звернути стягнення на предмет іпотеки.

Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 12 березня 2014 року позов задоволено, постановлено: в рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1 перед ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" у сумі 7 млн. 228 тис. 217 грн. 75 коп. звернути стягнення на предмет іпотеки - АДРЕСА_1 шляхом продажу квартири на прилюдних торгах.

Рішенням апеляційного суду м. Києва від 3 грудня 2014 року рішення суду першої інстанції скасовано, ухвалено нове рішення про часткове задоволення позову. Постановлено: зменшити розмір заборгованості за кредитним договором по сплаті пені до 1 млн. 500 тис. грн.; у рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1 перед ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" у сумі 3 млн. 762 тис. 829 грн. звернути стягнення на предмет іпотеки - квартиру АДРЕСА_1 шляхом продажу квартири на прилюдних торгах; рішення суду на період дії Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" не підлягає зверненню до виконання.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 січня 2015 року касаційні скарги ОСОБА_1 і ОСОБА_2 відхилені, рішення апеляційного суду від 3 грудня 2014 року залишено без змін.

Опрос