Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения, признании недействительными государственных актов о праве собственности на землю и истребовании имущества

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.07.2015 № 6-50цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Гуменюка В. І., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., Лященко Н. П. (за участю: представника Генеральної прокуратури України - С. Н. В. та представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2), розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради до Брюховицької селищної ради, ОСОБА_1, треті особи - управління Держкомзему у м. Львові, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_4, приватне підприємство "Галицький достаток", про скасування рішення, визнання недійсними державних актів про право власності на землю та витребування майна, за зустрічним позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради про визнання добросовісним набувачем та визнання права власності на земельні ділянки, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 січня 2014 року, встановила:

У травні 2011 року прокурор Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради звернувся до суду із зазначеним позовом.

На обґрунтування позову прокурор зазначав, що на підставі рішення Брюховицької селищної ради від 23 жовтня 2008 року НОМЕР_1, прийнятого на виконання вимог рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 листопада 2004 року, селищною радою та приватним підприємством "Буддизайн" (далі - ПП "Буддизайн") 5 листопада 2008 року укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, АДРЕСА_1, загальною площею S_1 га, з яких: S_2 га для громадсько-житлового будівництва та S_3 га для будівництва об'єктів дошкільного спортивно-навчального центру.

11 серпня 2009 року ПП "Буддизайн" відчужило на підставі договору купівлі-продажу приватному підприємству "Галицький достаток" (далі - ПП "Галицький достаток") та ОСОБА_1 земельну ділянку загальною площею S_2 га для громадсько-житлового будівництва.

25 вересня 2009 року ОСОБА_1 та ПП "Галицький достаток" уклали договір про поділ придбаної земельної ділянки.

На підставі зазначених договорів ОСОБА_1 зареєстрував право власності на земельні ділянки шляхом оформлення державних актів на право власності.

Посилаючись на відсутність у Брюховицької селищної ради права на відчуження земельних ділянок, які відносяться до лісів першої групи, та з огляду на скасування рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 листопада 2004 року прокурор Шевченківського району м. Львова просив: поновити строк для звернення до суду; скасувати рішення Брюховицької селищної ради від 23 жовтня 2008 року НОМЕР_1; визнати недійсним укладений 5 листопада 2008 року договір купівлі-продажу земельної ділянки; визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 11 серпня 2009 року в частині передачі у власність ОСОБА_1 частини земельної ділянки загальною площею S_2 га; визнати недійсним договір поділу земельної ділянки, що є спільною частковою власністю, від 25 вересня 2010 року; визнати недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки, видані ОСОБА_1; витребувати в останнього земельні ділянки та зобов'язати повернути їх у розпорядження держави в особі Кабінету Міністрів України.

Опрос