Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об истребовании имущества из чужого незаконного владения

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.07.2015 № 6-619цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Охрімчук Л. І., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - приватний нотаріус Покровського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_3, приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_4, приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_5, про витребування майна із чужого незаконного володіння, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 лютого 2015 року, встановила:

У липні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про витребування майна із чужого незаконного володіння.

ОСОБА_1 зазначала, що на підставі договору купівлі-продажу від 15 липня 1988 року їй на праві власності належить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований АДРЕСА_1.

ОСОБА_1 стало відомо, що вказаний вище житловий будинок був неодноразово відчужений, а саме: за договором купівлі-продажу від 5 вересня 2012 року, укладеного від її імені ОСОБА_6, який діяв на підставі довіреності, посвідченої 28 травня 2012 року приватним нотаріусом Покровського районного нотаріального округу Дніпропетровської області, та ОСОБА_7, а також за договором купівлі-продажу від 6 лютого 2013 року, укладеним між ОСОБА_7 та ОСОБА_2, у якого на час її звернення до суду перебуває у володінні та користуванні згаданий житловий будинок.

Посилаючись на те, що договір купівлі-продажу від 5 вересня 2012 року є нікчемним на підставі статті 228 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), оскільки зазначеної вище довіреності вона не видавала, у зв'язку з чим 25 червня 2013 року звернулась до Шевченківського районного відділу Запорізького міського управління головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області із заявою про злочин, ОСОБА_1 просила на підставі статті 388 ЦК України витребувати від ОСОБА_2 на її користь вказаний вище житловий будинок, скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на цей житловий будинок за ОСОБА_7 та ОСОБА_2.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 11 грудня 2013 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Опрос