Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об освобождении самовольно занятого земельного участка, обязательстве привести земельный участок в пригодное для использования состояние

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.06.2015 № 6-185цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Гуменюка В. І., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., Яреми А. Г. (за участю прокурора - С. Н. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом державного підприємства "Житомирське лісове господарство" до ОСОБА_1, третя особа - Державна інспекція сільського господарства у Житомирській області, про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки, зобов'язання привести земельну ділянку у придатний для використання стан, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 вересня 2014 року, встановила:

У листопаді 2013 року державне підприємство "Житомирське лісове господарство" (далі - ДП "Житомирське лісове господарство") звернулося до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що внаслідок проведення управлінням контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Житомирській області (далі - управління контролю за використанням та охороною земель Держсільгоспінспекції в Житомирській області) перевірки дотримання ОСОБА_1 вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки за межами населеного пункту - с. Оліївки Житомирського району Житомирської області встановлено, що на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку від 6 жовтня 2003 року ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею S_1 га з цільовим призначенням для обслуговування будівель і споруд кафе "Дубки" за межами населеного пункту - с. Оліївки Житомирського району Житомирської області. Перевіркою встановлено також, що він використовує і прилеглу земельну ділянку площею S_2 га для обслуговування будівель і споруд, хоча вона відноситься до земель лісогосподарського призначення.

Опрос