Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным решения, государственного акта на право собственности на землю, признании права собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 13.05.2015 № 6-164цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 13 травня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Лященко Н. П., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., Яреми А. Г., Гуменюка В. І., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Ірпеня Київської області до Коцюбинської селищної ради Київської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - комунальне підприємство "Святошинське лісопаркове господарство", про визнання недійсним рішення, державного акта на право власності на землю, визнання права власності на земельну ділянку, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 квітня 2014 року, встановили:

У лютому 2013 року прокурор м. Ірпеня Київської області в інтересах держави звернувся до суду з позовом до Коцюбинської селищної ради Київської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання недійсними рішення, державного акту на право власності на землю, визнання права власності на земельну ділянку.

Зазначав, що рішенням Коцюбинської селищної ради НОМЕР_1 від 25 грудня 2008 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за АДРЕСА_1", ОСОБА_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність земельної ділянки площею S_1 для вказаних цілей, на підставі даного рішення видано державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_2 (кадастровий НОМЕР_3) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

У подальшому, на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 29 червня 2009 року НОМЕР_4 земельну ділянку площею S_1 за АДРЕСА_1 придбала ОСОБА_2, у зв'язку з чим на державному акті на право власності на земельну ділянку зроблено відмітку про перехід права власності на земельну ділянку до ОСОБА_2.

Вказував, що рішення селищної ради прийнято, а державні акти видані з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки земельна ділянка знаходиться за межами смт Коцюбинське, земельну ділянку передано за рахунок земель, що перебувають у постійному користуванні Святошинського лісопаркового господарства.

Опрос