Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О выселении и взыскании задолженности за проживание

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.07.2015 № 6-503цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М. (за участю: представника Київського національного університету імені Тараса Шевченка - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2 та його представника - ОСОБА_3, а також представника Міністерства оборони України - ОСОБА_4), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Київського національного університету імені Тараса Шевченка до ОСОБА_2, ОСОБА_5, третя особа - Міністерство оборони України, про виселення та стягнення заборгованості за проживання, за заявою Київського національного університету імені Тараса Шевченка про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 грудня 2014 року, встановила:

У липні 2013 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка (далі - КНУ ім. Т. Шевченка) звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що на підставі договорів про підготовку спеціалістів від 11 вересня 1995 року та 22 грудня 1997 року, які укладені між КНУ ім. Т. Шевченка й Міністерством оборони України, і додаткових угод до них, ОСОБА_2, ОСОБА_5 були заселені до кімнати НОМЕР_1 у гуртожитку НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1. Згідно з додатковою угодою до договору про підготовку спеціалістів від 22 грудня 1997 року, яка укладена 19 серпня 2009 року між КНУ ім. Т. Шевченка й Міністерством оборони України, останнє зобов'язувалось: після введення в експлуатацію житлового будинку АДРЕСА_2 вивільнити (шляхом переселення сімей військовослужбовців і працівників Збройних сил України в жилі приміщення, які їм будуть надані) і передати зайняті такими особами кімнати в гуртожитку університету; протягом 2010 року провести відселення решти сімей військовослужбовців із займаних ними кімнат у гуртожитку; до кінця 2011 року провести відселення всіх сімей військовослужбовців і звільнені жилі приміщення передати університету. Однак Міністерство оборони України своїх зобов'язань не виконало, а сім'ї військовослужбовців, у тому числі й ОСОБА_2 та ОСОБА_5, проживають у гуртожитку.

Посилаючись на те, що з 1 січня 2012 року між Міністерством оборони України й університетом відсутні договірні відносини щодо користування жилими приміщеннями гуртожитку, у зв'язку із чим відсутні й підстави для проживання в гуртожитку ОСОБА_2, ОСОБА_5, які не здійснюють оплату за проживання в гуртожитку згідно з додатковою угодою від 19 серпня 2009 року та наказом ректора університету від 13 травня 2011 року, КНУ ім. Т. Шевченка просив стягнути із ОСОБА_2, ОСОБА_5 борг за користування жилим приміщенням у розмірі 20 тис. 325 грн. 13 коп. і виселити їх із займаної кімнати НОМЕР_1 у гуртожитку НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1.

Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 5 червня 2014 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 11 листопада 2014 року, відмовлено в задоволенні позову КНУ ім. Т. Шевченка.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 грудня 2014 року відмовлено КНУ ім. Т. Шевченка у відкритті касаційного провадження у цій справі з підстави, передбаченої пунктом 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Опрос