Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными кредитного договора, договоров поручительства и ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 06.07.2015 № 6-616цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 липня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Григор'євої Л. І., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "ОТП Банк", треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання недійсними кредитного договору, договорів поруки та іпотеки, за зустрічним позовом публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки, за заявою ОСОБА_2 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 лютого 2015 року, встановила:

У квітні 2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" (далі - ПАТ "ОТП Банк"), треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання недійсними кредитного договору, договору поруки та договору іпотеки. Позивачка зазначала, що 20 листопада 2007 року між нею та закритим акціонерним товариством "ОТП Банк" (далі - ЗАТ "ОТП Банк"), правонаступником якого є ПАТ "ОТП Банк", укладено кредитний договір. Відповідно до пункту 2 частини 1 кредитного договору валютою кредиту сторонами визначено швейцарський франк. За умовами кредитного договору банк надає позичальнику кредит у розмірі 290445 швейцарських франків з датою остаточного повернення кредиту 20 листопада 2021 року, цільове призначення кредиту - на споживчі цілі й оплату комісії банку. У цей же день сторонами були укладені додаткові договори НОМЕР 1 до кредитного договору від 20 листопада 2007 року та додатковий договір НОМЕР 2 до кредитного договору НОМЕР 3.

З метою забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором між ОСОБА_1 та банком було укладено договір іпотеки від 20 листопада 2007 року НОМЕР 4, за яким ОСОБА_1 передано в іпотеку банку нерухоме майно - житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА 1 загальною площею Р кв. м

Також, з метою забезпечення виконання зобов'язання за кредитним договором між банком та ОСОБА_2 укладено договір поруки НОМЕР 5, за яким останній поручився відповідати за виконання ОСОБА_1 умов кредитного договору.

Опрос