Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене распоряжений, признании недействительным государственного акта на право собственности на земельные участки и возвращении земельного участка в государственную собственность

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.06.2015 № 6-502ц15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора Макарівського району Київської області до Макарівської районної державної адміністрації, ОСОБА_1, садового товариства "Берізка", третя особа - державне підприємство "Макарівське лісове господарство", про скасування розпоряджень, визнання недійсним державного акта на право власності на земельні ділянки та повернення земельної ділянки у державну власність, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 травня 2014 року, встановила:

У березні 2013 року прокурор Макарівського району Київської області звернувся до суду з позовом до Макарівської районної державної адміністрації (далі - Макарівська РДА), ОСОБА_1, садового товариства "Берізка" (далі - СТ "Берізка"), третя особа: державне підприємство "Макарівське лісове господарство" (далі - ДП "Макарівське лісове господарство") про скасування розпоряджень, визнання недійсним державного акту на право власності на земельні ділянки та повернення земельної ділянки у державну власність. Позовні вимоги обґрунтував тим, що прокурорською перевіркою було встановлено, що лісові землі, які були відведені у користування СТ "Берізка", одна з яких в подальшому передана у власність відповідачу ОСОБА_1 для ведення садівництва, є землями природно-заповідного фонду, які на час їх відведення перебували під дією охоронного зобов'язання, а тому Макарівська РДА не мала повноважень щодо вилучення та надання спірної земельної ділянки для ведення садівництва СТ "Берізка" та ОСОБА_1. Зазначав, що на порушення чинного земельного законодавства передано в приватну власність земельну ділянку лісогосподарського призначення, яка відноситься до земель лісового фонду, без зміни її цільового призначення, а також без згоди постійного користувача, ДП "Макарівське лісове господарство", на її вилучення.

Рішенням Макарівського районного суду Київської області від 16 травня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 3 жовтня 2013 року, у позові прокурора Макарівського району відмовлено.

Опрос