Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О сносе самовольного строительства

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.06.2015 № 6-381цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Сеніна Ю. Л., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи - ОСОБА_5, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Барська, 45", про знесення самочинного будівництва, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 квітня 2014 року, встановила:

У лютому 2014 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області (далі - Інспекція) звернулась до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що за результатами проведеної Інспекцією перевірки було встановлено, що ОСОБА_1 самочинно зробила реконструкцію квартири АДРЕСА_1 шляхом спорудження прибудови до квартири зовнішніми розмірами 6,05 х 3,92 м. По даному факту 31 жовтня 2011 року Інспекцією був складений акт та протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Окрім того, ОСОБА_1 винесено припис з вимогою до 1 лютого 2012 року подати в Інспекцію декларацію про готовність побудованого об'єкта до експлуатації. 1 листопада 2011 року винесено постанову про накладення на ОСОБА_1 штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності. 26 червня 2012 року Інспекцією було проведено повторну перевірку щодо виконання ОСОБА_1 вимог припису Інспекції, за результатами якої встановлено, що остання вимог припису не виконала, будь-яких дій для узаконення самочинного будівництва чи приведення його у відповідність до містобудівного законодавства не вчинила, а тому позивач просив суд зобов'язати ОСОБА_1 знести самочинну прибудову до квартири.

Рішенням Деражнянського районного суду Хмельницької області від 26 грудня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 27 березня 2014 року, позов задоволено, постановлено зобов'язати ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3. знести за власний рахунок самочинно споруджену ними прибудову до квартири АДРЕСА_1.

Опрос